2019 – 2020 Eğitim Öğretim Yılı Başlıyor

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanımız Kemal Baltepe yayınladığı Mesajda;
Makedonya’da 2019-2020 Eğitim öğretim yılı 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başlıyor,
Türkiye’de 2019-2020 Eğitim öğretim yılı 2 Eylül 2017 Pazartesi günü, 1. Sınıf Oryantasyon, Adaptasyon Eğitimleri, başlıyor,
Türkiye’de 2018-2019 Eğitim öğretim yılı 9 Eylül 2017 Pazartesi günü, İlk ve Orta Derece Okullarımız, başlayacak,
İnsanın iyi bir vatandaş ve iyi bir nesil olabilmesi için eğitime gereken önemin verilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Baltepe, “Kişi daha kaliteli bir yaşam için her dönemde eğitim ve öğretim almaya çalışmalıdır. Eğitimli insanların oluşturduğu toplumlar her zaman diğer toplumların bir adım ötesinde bulunmaktadır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitimine ve öğretimine değer vermek zorundayız. Yaşam şartlarının ve eğitim olanaklarının bu kadar kolaylaştığı günümüzde çocuklarımızı ve gençlerimizi eğitim öğretim imkanından daha fazla faydalandırmamız gerekmektedir” Hayatımızın her döneminde eğitim konusunda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
Amacımız, her şeyden önce çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamaktır. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, velilerimizin, Rumeli Vakfı olarak yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.
Bu düşüncelerle, 2019-2020 eğitim öğretim yılında öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılar diliyor, hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyoruz.
“Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı, huzurlu, başarılı geçmesini dileriz” dedi.