Bayrampaşa Pirlepe’de Pazar Börek Günü

12 Ocak 220 Pazar Günü Pırlepeliler Kültür ve Dayanışma Derneği Bayrampaşa’da geleneksel Börek günü düzenledi.

Rumeli Türkleri Vakıf adına programa katılan Vakıf Başkanı Kemal Baltepe yaptığı açıklamada “İSTANBUL Bayrampaşa Golden Tulip Otelde, gerçekleştirilen “PIRLEPELİLER Kültür ve Dayanışma Derneği”nin, Geleneksel “BÖREK GÜNÜ”ne Vakfımızı temsilen Ben, Atilla Baykal, Recep Dönmez, Aytaç Tosun, İbrahim Çalışkan ve Pirlepeliler Derneği önceki Başkanı ve Rumeli Türkleri Vakıf Yöneticisi Süleyman Bilge Beylerle katılım sağladım. Rumeli Camiasının önde gelen Kurum ve Kuruluş Başkanları, Siyasi parti ilçe Başkanları, Üst düzey Bürokratlar, Milletvekili ve camiamızın STK Başkan, Yönetim kurul üyeleri, Değerli hemşehri misafirlerimizin katılımları ile ,Renkli ve çok başarılı geçti. Tek Rumeli Tv.ninde hazır bulunduğu bu müstesna ortamda, Değerli Başkan İrfan BEŞKARDEŞ’in selamlama konuşması sonrasıda, duygu ve düşüncelerimi ifade eden selamlama konuşmamı yaptım. sonrası diğer Başkanlar söz aldılar, akabinde Folklor gösterisi eşliğinde yöresel “BÖREKLERİN” ikram edilmesi sonrası, Plaket töreni ve Yöresel sanatçılarımız sahne alarak Rumeli müziğinden güzel örnekler icra edildi, Program akışını İ.B.B İtfaiye Daire Başkanı Sayın Remzi Albayrak, Tek Rumeli Tv. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Atilla Baykal,Rumeli Dernekleri Federasyon ve Rubasam Başkan Vekili Sayın Süheyl Çobanoğlu, Eyüp Rumeli Türkleri Dernek Başkanı Sayın Hasan Yeniciler, Kırçovalılar Dernek Başkanı Sayın Nusret Aras, Bosna-Sancak Dernek Başkan Vekili Sayın Hilmi Erdem, Bayrampaşa İYİ Parti ilçe Başkanı Sayın Raif Güler beylerle aynı masada oturduk.
Daha sonrası, Rumeli Türkleri Vakıf Merkezimizde Cemal Reşit Rey Konser salonunda yarın akşam gerçekleştirilecek Türk Sanat Müziği konseri ile ilgili, daha önceden, planlanmış olan bir toplantıya katılmak üzere oradan izin istiyerek ayrılma durumunda kaldım. Çok istememe rağmen İştiplilerin orgsnizasyonuna katılamadım, kendilerinden özür dilerim.
Bu vesile ile Başarılı organizasyonları ile Başta Pırlepe Dernek Başkanı Sayın İrfan BEŞKARDEŞ olmak üzere bu Muhteşem organizasyonda emeği geçen Gençler, Kadın Kolları ve güzide derneğimizin tüm Yönetim Kurulunu en içten ve samimi duygularımla kutluyorum, Derneğin kuruluş günü olan 7. Ocak gününüde kutlarken, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Tüm katılımcılarada teşekkür ederim. sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.