Bosna Sancak Derneğinde Basın Açıklaması;

Camiamızın üstün gayretleri neticesinde Rasim Ozan Kütahyalı’nı Beyaz TV. ile ilişiği kesilmiş olması ile alakalı Beyaz TV. önünde yapılması planlanan protesto iptal edilmiş olup, “25 Ağustos 2019 Pazar Saat 21:00’de Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe, Rumeli Türkleri Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Melek Aras, Rumeli Türkleri Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Dernek Başkanları, Basınımızın Temsilcilerinin katıldığı programda Bayrampaşa Bosna- Sancak Kültür ve Dayanışma Derneğinde basın açıklaması yaptı”

Gecede söz verilen “Rumeli Türkleri Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Melek Aras” yaptığı konuşmada “Camiamıza yazılı ve Görsel basınla çeşitli dönemlerde yapılan saldırılar sürekli olmaktadır, Rumeli Balkan Camiasının birlikte hareket ederek neler başarabileceğinin örneği ile karşı karşıya geldik, emeği geçenleri, haklı duruşunuz nedeni ile hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe yaptığı yazılı açıklamada söyle dedi; “Rumeli-Balkan Camiasının ve Bosna -Sancak Derneklerinin Haklı gururu ve Ortak BAŞARISI.Rasim Ozan Kütahyalı’nın Beyaz TV,deki görevine son verilmesi ile ilgili Bayrampaşa Bosna-Sancak Derneğinde ve eş zamanlı Pendik Bosna -Sancak derneğinde Süreçle ilgili ortak bir BASIN toplantısı yapıldı.Basın toplantı öncesi Dernek başkanı Sayın, Muhammet Sancaktar Bey süreçin gelişimi ile ilgili tüm STK Başkanlarına bilgi verdiler. Ayrıca bu süreci takip etmeleri adına kurulan “Ahlak gönüllüleri platformu ” nun başına ortak kararla getirilen Geçmiş Dönem Milletvekili Sayın.Bahri SİPAHİ Bey girişimleri ve duygularını belirten konuşması sonrası STK.lar adına büyüğümüz ve Rutev Mütevellibaşkanı Sayın,Melek ARAS bey’e söz verildi .Oda bu olayın camianın birleşmesinde çok önemli rolü oynadığını, Sürece katkı sunan Milletvekillerine, Siyasiler, STK Başkanları ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ettiler. Daha sonra Ahlak gönüllüleri sahnede bir toplu resim çektirdiler. Basın bildirisini Gençlik kolu başkanı okuyarak ilan ettiler. Toplantıya istanbul dışından ve hazır bulunan tüm başkanların toplu fotoğrafları çekilerek son buldu. Aynı saatlerdede pendikte benzer olay gerçekleşti .Ortak paydamız bundan sonra bu bağlamda nereden gelirse gelsin tepkimiz ortak ve gür olacaktır .Sevgi be saygı ile” dedi.