Dik Duruş Sonuç Verdi

Rumeli Balkan Camiası Birlik ve Beraberlikle başlattıkları çalışma sonuç verdi.
ROK Davası, Mahkeme süreci devam ederken alınan karar gereği ekranlara dönen ROK için Rumeli Balkan Camiası Beyaz Tv Genel Koordinatörü Osman Gökçek ile bir araya geldi. 
Beyaz Tv Genel Koordinatörü Osman Gökçek yayınladığı mesaj ile ROK’u Görevden aldığını açıkladı.

Rumeli Balkan Camiası Birlik ve Beraberlik kararı ve dik duruşu sonucu Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe yaptığı açıklamada “Rumeli Balkan Camiası Birlik ve Beraberlik kararı ve dik duruşu sonuç verdi.
Kısa bir süre önce Bosna-Sancak Derneği öncülüğünde 140 Rumeli -Balkan STK ‘larının oluşturduğu “ROK” adlı şahsı protesto etmek düşüncesi ile, “AHLAK GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMU” Milletvekilimiz Hemşehrimiz Sayın.Saffet Sancaklı’nın organizasyonu ile bizimde davet edildiğimiz Ankarada, dün akşam BEYAZ TV. Genel Koordinatörü Sayın Osman Gökçek ‘le yapılan toplantı sonrası RASİM OZAN KÜTAHYALI’nın Tv.’deki görevine son verilmiştir. 
Bu Sonuç Tüm RUMELİ-BALKAN CAMİASININ,BOSNA-SANCAK CAMİASI’nın Haklı gururu, Ortak başarısıdır. Reyting değil, Ahlak kazanmıştır, Bu süreçte emeği geçen, katkı sunan aktif veya dolaylı destek veren herkese, kurum ve kuruluşlara en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum. Bu akşamki Gayrettepede BEYAZ TV.Önünde yapacak olduğumuz protestoyu İPTAL ettiğimizi bildirir, Bayrampaşa’da bulunan BOSNA-SANCAK DERNEĞİN’deki toplantılı Basın açıklamasına Şahsım olarak tüm dostlarımızı davet ediyor, Sevgi saygılarımı sunuyorum” dedi.