Milli Birlik Günü 15 Temmuz

Ülkemizin Huzuruna birliğine ve demokrasimize yapılan hain saldırının yıldönümünde şiddetle kınıyoruz.
Demokrasimize sahip çıkan halkımızın özgür iradesine ve kurumlarımıza minnetlerimizi sunuyoruz.
Yaşanan 15 Temmuz kalkışmasında hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Gazilerimize Allahtan acil şifalar diliyoruz.
Her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan Cumhuriyetimize, Birlik, Beraberlik, Demokrasi, İnancımıza, Halkımıza, Askerimize, Polisimize, Kurumlarımıza güvenimiz tamdır.

Rumeli Türkleri Vakfı Başkanımız yaptığı yazılı açıklamada; “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Yandaşları Tarafından Milli İradeye, Milletimize ve Demokrasimize karşı Kahraman Ordumuzun içindeki hain odaklarca organize edilen Darbe teşebbüsünün engenlenmesinin 4.Yılında bir kez daha LANETLİYOR, Milletimizin İradesinin Sonucu olan Yüce Meclisimiz,Hükümetimize ve Demokratik Kurumlarımıza yönelik gerçekleştirilmeye Çalışılan bu saldırıyı ve kalkışanları Bir kez daha 4.yılında ŞİDDETLE ve NEFRET ‘le KINIYORUM. Demokrasimizi korumak ve hainliği önleme adına Sokak ve Caddelere çıkıp Tankların altında ezilmeyi göze Alan ŞEHİLERİMİZ’İ Rahmetle,GAZİLERİMİZ ‘İ Saygı ve minnetle anıyorum.
15 Temmuz gecesi Milletimiz Anayasal düzenimizi yıkmak ve devleti ele geçirmek için hertürlü yolu deneyen hain, Sinsi Terör örgütü (FETÖ)’yü yenilgiye uğratmış Dünyada eşi benzeri olmayan bir Halk direnişiyle tarihin derinliklerine gömmüştür.Bu tür olayların birdaha yaşanmaması en büyük dileğimdir. Büyük Devletimiz bunun için her türlü önlemi almıştır vede almaya devam etti etmektedir. Bizlerde gerek Milletçe gerekse Rumeli -Balkan Camiası olarak demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.
Ben ve Vakıf yönetim kurulu arkadaşlarımla Camiamızın ortak düşüncesi olarak 20 Temmuz 2016 günü Tek Rumeli Televizyonu aracılığı ile Darbeye karşı tutumumuzu içeren açıklamayı Kamuoyuyla paylaştık. Bununla yetinmeyip
Hemşehrilerimizin yoğun olduğu bölgelerde

01.Ağustos 2016 Tarihinde FATİH Vatan Caddesinde,
03.Ağustos 2016 Tarihinde ESENLER Meydanında,
04.Ağustos 2016 Tarihinde BAYRAMPAŞA Cevik Kuvvet önünde,
05.Ağustos 2016 Tarihinde EYÜP SULTAN Camii önünde

Binlerce Hemşehri ve Milletimizin katılımlarıyla Darbe girişimini LANETLEDİK ve DEMOKRASİ ‘mize herzaman olduğu gibi sahip çıktık. Şimdi bir kez daha hatırlatmak isterimki Biz RUMELİ ve BALKAN kökenli insanların Olmazsa olmazı VATAN, BAYRAK, KURAN, EZAN’dır. Bizlerden Her Zaman ve herkesimden Ülkesine bağlı, Sadık, Çalışkan ve dürüst Eğitimli Pröfesörler, Doktorlar, Bilimadamları, sanaatkar, uzman, Asker, Siyasetçi, Devlet Adamı çıkar asla ama asla VATAN HAİNİ Çıkmaz. Köşe yazarları’nın dikkatine Saygı ile” dedi….


Rumeli Türkleri Vakfı
Yönetim Kurulu
Yedikule / İstanbul