Kamuoyuna Duyuru;

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe; Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada Kosova Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Gjergj Dedaj’ın Türkiye’ye hakaret ettiği paylaşıma tepki gösterdi.

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe açıklamasında;

” Kosova Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya Üsküp Büyükelçisinden Talihsiz ve Olmaması Gereken Açıklama;
Dost ve Kardeş Ülke, KOSOVA CUMHURİYETİ’nin, KUZEY MAKEDONYA ÜSKÜP Büyükelçisi Gjergi DEDAJ’ın
T.C,TÜRK MİLLETİ ve CUMHURBAŞKANIMIZ’a yönelik, Sosyal medya aracılığıyla yaptığı hakaret dolu paylaşımlarını esefle kınıyor ve kabul edilemez bulduğumu ifade ediyorum. Daha öncede yaptığı ırkçı yaklaşım söylemlerine bir yenisini daha eklemiştir. Bu kişinin Diplomatik nezaketten uzak tavrı Tarihten gelen Dostluk ve kardeşliği bir kenara bırakarak bu tür söylemler kendi kamuoyunda taraf bulmayacağı gibi İki ülke arasındaki işbirliği ve Dayanışmaya zarar vermemesi adına Genç KOSOVA Cumhuriyeti’nin Üst Düzey yetkililerinin bu kişiyi görevden almalarını, Bağımsız’lığını ilk tanıyan, Hiç bir beklenti olmadan yardımda bulunan Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkından özür dilenmesi gerektiğini düşünüyorum”
dedi.

Kosova Cumhuriyeti, Kuzey Makedonya Üsküp Büyükelçisini Talihsiz ve Olmaması Gereken Açıklaması için istifaya davet ediyoruz.