Rumeli Türkleri Vakfı 2020 İlk Toplantısını Yaptı

Rumeli Türkleri Vakfı Yönetim Kurulu Olağan toplantımız 7 Ocak 2020 Salı günü, Rumeli Türkleri Vakfı Kültür Evimizde gerçekleştirildi.
Vakfımızın Misafiri istanbul İl Gençlik Spor Bakanlığı İl Kordinatörü Ömer Kalkan, Preşova Diyanet Sorumlusu İbrahim Ahmeti, Bosna Camiasından Bahadır Kaptan toplantıya katıldı.
Güncel ve Gündemli toplantıda; Rumeli Türkleri Yönetim Kurulu Toplantısında Rumeli Türkleri Vakfımız Mütevelli Heyeti, Rumeli Türkleri Vakıf Yönetim Kurulu, Dernek Başkanlarına ve Vakıfımızın Dernekler ve Yurt İçi ve Yurt Dışı Çalışmaları, etkinlikler hakkında bilgiler verildi.
Rumeli Türkleri Vakfımız Başkanı Kemal Baltepe; “2020 Yılının Ülkemize, Camiamıza, Rumeli İnsanına Hayırlar getirmesini, Huzur, Barış, Mutluluk diledi. Rumeli İnsanına, Kültürüne, Coğrafyasına, Hayatına dokunacak, yararına olacak, günümüz ve geleceğe dair rahmani kararların alındığı toplantılar dilerim, Emek veren, Uğraşan, katkı sunan, aramıza yeni katılan ve katılabilecek olan herkes’ten Allah Razı olsun. Herkese en içten duygularımla, sağlıklar diliyorum, Rumeli Türkleri Vakfı’nın Şef Nilgün GÜLER yönetimindeki Türk Sanat Müziği korosunun 2020 Yılı Yurt içi ve yurt dışından oluşacak olan konserler dizisinin İlki “ATATÜRK ‘ÜN Sevdiği Şarkılar’dan oluşan Muhteşem Konserlerimiz’in İlki 13 Ocak 2020 Pazartesi Saat 20:00 de İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonunda Tüm Müzik Severleri Bekliyoruz” dedi.