Türk Eğitim Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi Avrupa Birliği Projesi

TEVDAK eğitim kurumları, Türkiye’de demokrat, çağdaş, yurtsever, aydın yurttaşlar yetiştirilmesinde önderlik eden eğitim kurumları ülkenin her kesim ve yöresinden öğrencileri kucaklamak, geçmişte olduğu gibi, gelecekte de bu kurumların özelliği olmaya devam ediyor.

TEVDAK Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi
, Avrupa Birliği Projesi ile ilkelerinden hiç taviz vermeden, en çağdaş, akılcı ve yaratıcı eğitimi sunmayı misyon edinmiş. Cumhuriyet’in kurulmasından beri, ülkenin çağdaşlaşması ve ilerlemesinde özel bir önemi olduğunun bilincinde projeye Tarihi Liselerimiz Eğitim Vakıfları Sivil Toplum Kuruluşları ile buluşmasında ikinci gününü tamamladı.

Oturuma katılan Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe yaptığı yazılı açıklamada ” TEVDAK ‘ın A.B ile gerçekleştirilen muhteşem programın 2.gün toplantısına katıldık. Başta, Başkan Sayın Erol DEMİRDÖVEN olmak üzere Genel Sekreter Sayın Sakin ÖNER hocam ve birbirinden değerli, Tarihi, Köklü Liselerin Vakıf Başkanları ve Müdür’lerini kutluyorum. Bu Projede olmak üzere, tüm Eğitim ve Çalışma hayatlarında başarılar diliyorum,, dedi.