Türk Dünyası Bir Arada

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Kültür A.Ş. çalışması ile Topkapı’da yer alan Türk Dünyası Mahallesi’ndeki Sivil Toplum Kuruluşları buluşmasına; Rumeli Türkleri Vakfı adına Başkan Kemal Baltepe, Rumeli Türkleri Vakıf Başkan Yardımcısı, Tek Rumeli TV Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Baykal katıldı.
Farklı coğrafyalarda yaşayan olsalar da, tarihsel ve kültürel açıdan müşterek bir hayatı paylaşan milyonlarca kardeşler İstanbul’da tüm kültürel birikimle bir araya geldi.

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe yaptığı açıklamada “Topkapı, Zeytinburnu nda Türk Dünyası Kültür Mahallesi’nde İBB KÜLTÜR A.Ş nin organize ettiği ve İ.B.B. Belediye Başkanı Sayın Ekrem İMAMOĞLU ‘nun katılımıyla Rumeli Türkleri Vakfımızın davet edildiği, “TÜRK DEVLET ve TOPLULUKLARI SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI”, İle Adriyatikten, Çin seddine kadar yeralan Türk Dünyası, gönül coğrafyasının Başkan ve Yöneticileri ile biraraya geldik. Bu vesile ile Kültür A.Ş ye, Avrasya Federasyonu Başkanı Sayın İsmail Cengiz Bey’e davetleri nedeniyle teşekkür ederim” dedi.