Doğamızı Bozmalarına İzin Vermeyelim

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe; Sosyal Medya hesabından yaptığı açıklamada “Kaz Dağlarında Doğa’ya sahip çıkmak bir insanlık görevidir” dedi

Rumeli Türkleri Vakıf Başkanı Kemal Baltepe açıklamasında;

Kaz Dağlarında Doğa’ya sahip çıkmak bir insanlık görevidir ………….
Dünyanın en yüksek OKSİJEN’ine Sahip Doğa güzellikleri ile Dünya Mirası olarak gördüğüm, bu ayrıcalıklı yeri koruma adına mücadele verenleri saygı ile selamlıyorum. Yanan Ormanlarımız bizi Ciğerlerimiz yanmış gibi nasıl acıtıyorsa, şu an kesilen Ağaçlarda beni derinden acıtıyor. Şunu çok iyi bilmeliyiz’ki “KAZ DAĞLARININ ÜSTÜ, EMİN OLUN (ALTIN)’ dan ÇOK DAHA DEĞERLİ ‘DİR”
Milli servetimiz olan KAZ DAĞLARI, SALDA GÖLÜ, KELEBEKLER VADİSİ, UZUN GÖL, ŞİRİNCE vb. korunmalı gelecek kuşaklara bozulmadan aktarılmalıdır. Doğa ve Sanat bugün Kaz dağlarının korunması için bir aradaydı, Teşekkürler FAZIL SAY, Teşekkürler Doğa severler, Dikkatleri çektiniz. Umarım önlemler alınır. Bu Doğa bizim, Bu Cennet ülke bizim. Birlik beraberlik içinde ortak akılla azınlığın değil, Çoğunluğun sesine kulak verilir. Ben buna içtenlikle inanıyor, Ülkesini ,Milletini, Doğayı ve Çocuklarımızı, Geleceğimizi düşünen, Savunan tüm kişi, kurum ve kuruluşları bir kez daha Saygı ile Selamlıyorum” dedi..