Eğtimcilerimize, Öğrencilerimize, Velilerimize; İyi Tatiller 19 Ocak 2024, 00:00
![](tema/genel/uploads/haberler/03-Rutev-Yarı-Yıl.jpeg)
19 Ocak Tatil Başlıyor
Eğtimcilerimize, Öğrencilerimize, Velilerimize; İyi Tatiller
Rumeli Türkleri Vakıf Başkanımız Rafet Reşadiyeli yarıyıl nedeniyle tatile çıkacak öğrencilerimiz için yayınladığı ‘karne’ mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çocuğun karnesi anne, baba ve aile için de eksikleri gösteren bilgidir. Öncelikle çocuğunuzun başarısızlık nedenlerini tespit edin. Daha sonra aileler çocuğun yaşadığı üzüntüleri bitirip, çözüm üretmelidir. Kötü karne getiren çocuğunuza asla kızmayın, suçlamayın. Onu tehdit etmeyin, bağırma, cezalandırma gibi onur kırıcı davranışlardan kesinlikle uzak durun, başarı ve başarısızlık durumunda heyecanınızı fazla dışa vurmayın. Öncelikle karnede gördüğünüz iyi notlar üzerinde durum ve memnuniyetinizi dile getirelim. Kırık notlara ilişkin ifadelerinizi özenle seçin, kesinlikle kıyaslama yapmayın. Arkadaşının karnesinin daha başarılı olduğunu söyleyip, arkadaşıyla kıyaslama yapmak son derece yanlıştır. Bunun yerine bir sonraki dönem düzeltme fırsatı olduğunu söyleyelim.
Kıymetli öğretmenler, ülkemizin ve cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, ders ve ödev etkinliklerinin dışında okuma, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Öğretmenler olarak yaptıklarımızı, yapmak isteyip de yapamadıklarımızı, varsa hatalarımızı, bunların ışığında gelecek öğretim döneminde nasıl daha faydalı olabileceğimizi bir kez daha gözden geçirelim.
Sevgili öğrenciler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyetini omuzlarınızda sizler yükselteceksiniz. Unutmayın tembel öğrenci yoktur, okumanın bilincinde olmayan çalışmayan öğrenci vardır. Sizlere bol kitap okumanızı öneriyor, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız.
Sonuçta hedefinize ulaşırsınız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyoruz” dedi.
Rumeli Türkleri Vakıf
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Rafet Reşadiyeli
Yedikule / İstanbul
DIĞER HABERLER
-
Duyuru / Vefat _ Taziye Hakkı Dönmez
26 Temmuz 2024, 11:04 -
24 Temmuz Dr. Sadık Ahmet i Rahmetle Anıyoruz;
24 Temmuz 2024, 11:53 -
Basın Bayramı Kutlu Olsun;
24 Temmuz 2024, 00:00 -
Geleceğin İçin Doğru Tercih
23 Temmuz 2024, 13:25 -
Duyuru / Vefat _ Taziye Adem Çalışkan
21 Temmuz 2024, 16:42 -
Kıbrıs Kutlu Olsun;
19 Temmuz 2024, 11:37 -
Rumeli Türkleri Vakfımızda Geleneksel Aşure Bereketi;
18 Temmuz 2024, 15:00 -
Geleneksel Aşure Programımız;
17 Temmuz 2024, 11:19 -
Milli Birlik Günü 15 Temmuz Kutlu Olsun
15 Temmuz 2024, 01:41 -
9 Temmuz 2024 Salı Günü Vakıf Olağan Toplantısı
09 Temmuz 2024, 19:00